;

Bytie Hudbou: Objavovanie potenciálu spolutvorby cez hudbu

Tickets for Bytie Hudbou: Objavovanie potenciálu spolutvorby cez hudbu.

Srdečne Ťa s nami pozývame do priestoru Spolubytie v Kotrčinej Lúčke neďaleko Žiliny na víkend venovaný prehlbovaniu vzťahu so sebou, s druhými a s tým, čo nás presahuje.

Chceme s Tebou tvoriť bezpečný priestor, kde budeme cez hudbu a hudobný prejav objavovať zákutia spolubytia a spolutvorby. Taktiež túžime vytvoriť priestor pre vzájomné učenie sa a inšpiráciu, plynutie, či blbnutie - takú osciláciu medzi vážnosťou a hravosťou, štruktúrou a chaosom, z ktorej pramení kreatívna sila.

Je to workshop, avšak skôr než nasekaný program čakaj otvorenosť, zdieľanie, hĺbanie a radovanie sa.

Vypočujeme si jeden druhého cez bubny a perkusie a v rytmoch pohľadáme seba v tvorivom vzťahu k druhým. Našim hlasom nazrieme do a na seba v úprimnosti, pravde a autenticite. Pocestujeme si spolu zvukopriestorom. Pozývame Ťa tiež na koncert a na oslavu života v nás, ktoré sú súčasťou víkendu.

Táto pozvánka je pre ľudí, ktorí majú chuť objavovať, otvárať sa a spolutvoriť a majú s hudbou nejaký vzťah alebo ho chcú skúsiť nadviazať. Nie je nutná žiadna skúsenosť so spevom alebo hudobnými nástrojmi. Tie zabezpečíme, avšak ak máš nejaký svoj obľúbený, určite ho zober.

Hlavný program

Piatok: Prísť môžeš už po 17tej a neskôr večer sa zvítame v spoločnom kruhu

Sobota:

Bubnovačka inak: V tomto bloku si vytvorime priestor pre to, aby sme sa mohli vidieť a počuť v spolutvorbe, kde je celok viac než suma jeho častí. Cez spontánne beaty a groovy si budeme prehlbovať vedomie seba v komplexnom vzťahu so svojim vnútrom, s druhými a s našim spoločným vznikajúcim dielom. Zavnímame sami v sebe a aj mimo seba zdroje našej tvorby. Vnoríme sa do bublajúceho prúdu zvukov a energií, uvidíme, kam nás to spolu odplaví či doplaví. (fotka z festivalu Arriri na Sicílii)HLáska: Pozývame Ťa poláskať sa (s) hlasom. Skutočná láska je prejavená v slobode a dôvere. Rovnako sa k týmto kvalitám dokážeme priblížiť skrze náš hlas, keď ho necháme plynúť bez posudzovania. Môže nás priviesť do miest, ktoré mlčia, no v hĺbke vedia, že ich túžbou je prejaviť sa. Do miest, ktoré naopak kričia, pretože zatiaľ neboli vypočuté. Tiež spolu môžme nájsť miesta radosti, vášne či hlboké studne poznaní prostredníctvom aktuálne prítomných pocitov. Poďme spoznať, čo všetko môže a chce byť hlasom prejavené a uctiť si ho ako jedinečnú esenciu, ktorá je nositeľkou nášho vnútorného sveta.Cesta zvukom: Počas cesty zvukom budeme mať príležitosť pustiť sa a prijímať čokoľvek, čo našim smerom prichádza, pozdraviť sa s tým, prípadne sa s vyjaveným vybrať na výlet. Bude to taktiež priestor na prehĺbenie čohokoľvek, čo bude potrebovať byť prehĺbené na individuálnej úrovni. (fotka zo sound journey s Timom Wheatherom a Cherub v Londýne)Koncert Mirka Kroner a Ondrej Križan. Ponúkame Ti aj náš koncert. Ukážka našej hudby tu:Oslava: Každý skupinový proces si zaslúži aj spoločné plynutie v radosti. Poďme si spolu zatancovať či len tak byť v spontánnosti, a precítiť život vo vlastnom tele (fotka je z kirtanu s The Hanuman Project v Londýne, kde Ondrej hral na perkusie).Nedeľa: v Nedeľu dopoludnia si spolu ešte zahráme, zreflektujeme spoločný zážitok a ukončíme víkendovku záverečným kruhom.


Dobré vedieť

Víkendový pobyt (a jeho cena) nezahŕňa mäkký matrac ani vyleštenú toaletu. Zahŕňa však nádhernú divokú prírodu, v lone ktorej strávime výživný spoločný čas plný rytmov, tónov a prepojení. Odporúčame preto pribaliť si stan, karimatku, spacák, teplejšie oblečenie, otvorenú myseľ, vietor vo vlasoch a divočinu v srdci.


Kapacita účastníkov by nemala presiahnuť 20, preto sa nám prosím ozvi čím skôr, aby sa Ti ušlo miestečko.


Súčasťou ceny je aj strava (sobota plná penzia, nedeľa raňajky). V piatok večer strava nie je zabezpečená, opečieme si spolu pri ohníku na čo komu príde chuť.


Stanovenú cenu nemusíme vnímať ako konečnú a nemennú. Pokiaľ máš chuť podporiť nás, naše projekty, hudbu alebo budeš mať pocit, že si odnášaš viac než nechávaš, sme otvorení štedrosti. Rovnako, pokiaľ cítiš, že by si sa víkendu rád/rada zúčastnil/a, ale momentálne Ti to finančná situácia nedovoľuje, napíš nám, niečo vymyslíme. 😉


O násMirka Krónerová

Umenie a bádanie v hĺbkach ľudského bytia mi boli vždy blízke, v našej rodine sme mali pripravené podhubie k prejavovaniu sa skrz tvorbu, aj keď moja cesta viedla nakoniec k štúdiu psychológie. Aj naďalej skúmam prepojenie znalostí o ľudskej psychike s tým, čo je môjmu srdcu najbližšie, s hlasom prejaveným v speve.


Priznám však, že cesta to nebola jednoduchá, akoby sa mohlo na prvý pohľad zdať. Rozpoviem vám svoj osobný príbeh. Už od malička sa môj hlas túžil prejaviť v rozprávaní príbehov v textoch mojich piesní, ktoré môžu byť aj príbehmi iných ľudí a dotknúť sa ich, byť bránou k pocitom a nechávať ich voľne plynúť. Väčšinu môjho života to bol ale iba sen, strach prejaviť sa, ktorý sprevádzal vycvičený vnútorný kritik, neschopnosť nechať sa byť videnou a iní veľmi kreatívni sabotéri, ktorých som si stvorila a bolo im u mňa ozaj pohodlne, mi nedovoľovali zdieľať najväčšiu vášeň. Po rôznych sebarozvojových aktivitách, zdieľaní sa slovom a hudbou v kruhoch, práci s hlasom s inšpiratívnou umelkyňou Nessi Gomes, hlasových a muzikoterapeutických workshopoch som svoje bloky dokázala identifikovať, nájsť odvahu a dôveru v to, že prejav hlasom je naozaj mojim darom, ktorý si zaslúži byť zdieľaný, videný a ocenený. 


Svoj príbeh zdieľam preto, aby som aj vás pozvala identifikovať a prijať svojich bubákov v bezpečnom priestore prostredníctvom techník, ktoré som si počas práce s nimi osvojila. Tiež verím, že môže slúžiť ako inšpirácia k vykročeniu z komfortnej zóny v autenticite a dôvere, že existuje priestor, v ktorom budete prijatí/é skutočne takí/é, akí/é ste, s krikom, vzlykom, vášnivým vzdychom či radostným lalala.


Ondrej Križan

Som hudobník a facilitátor. Vyštudoval som spoločenskú psychológiu na University College London. Počas života v Londýne som mal to šťastie spolutvoriť s ľuďmi a zoskupeniami ako The Hanuman Project, Sam Garrett, Mol Mendoza, či Tim Wheater & Cherub. Svojou hudbou som sprevádzal kirtany, rituály, púšťanie žiaľu, potné chyže, zvukové kúpele, pohybové workshopy, alebo aj počiny, ktoré sa vyhýbajú škatuľkám. Srdcová je pre mňa téma bezpečného priestoru, v ktorej pre tímy ponúkam workshopy. Zaujíma ma ako zmenou spôsobu myslenia, cítenia a konania dokážeme tvoriť budúcnosť v kolektívnom duchu spolubytia.


Odkial idea vzišla?

Akokoľvek bude vyzerať naša budúcnosť, našim zámerom je prispieť k jej tvorbe v duchu spolubytia - žitého uvedomenia, že sme súčasťou vzájomne poprepájanej úžasnej mozaiky života, ktorá nás tvorí a vďaka ktorej sme živí a schopní tvoriť. Ako sa takejto vynárajucej sa vízii vieme otvárať? Veríme, že začať sa dá tak, že sa pozrieme na to, ako myslíme, cítime a konáme a aký to má vplyv na náš vzťah so sebou a medzi sebou navzájom. Účelom tejto víkendovky je vytvoriť bezpečný priestor, ktorý nám umožní vcítiť sa do niektorých individuálnych kvalít a zručností, na ktorých stojí vízia budúcnosti a aj prítomnosti v spolubytí. Pozývame Ťa, aby si sa s nami ponoril/a do tohto spoločného bádania prostredníctvom hudby.


Spolubytie

Projekt Spolubytie je občianskou iniciatívou v Kotrčinej Lúčke pri Žiline, ktorej cieľom je vytváranie láskavého vzťahu človeka k sebe samému, spájanie ľudí navzájom a zároveň hľadanie ciest k bytostnému prepájaniu ľudí s ostatnou prírodou. S touto víziou Spolubytie organizuje rôzne workshopy, kurzy a meditačné ústrania. Ústrednými témami týchto aktivít sú udržateľnosť, holistický prístup ku zdraviu, emocionálna inteligencia, nepodmienečná láska, súcit, šťastie a sloboda. Spolubytie má pre svoje aktivity momentálne k dispozícii chatku s pozemkom na hranici extravilánu obce a divokej prírody neďaleko končiarov Malej Fatry. Jedným z výhľadových cieľov iniciatívy Spolubytie je aj postavenie budovy centra udržateľného spôsobu života na priľahlom pozemku.


Bytie Hudbou: Objavovanie potenciálu spolutvorby cez hudbu

Location
Registration
013 02

Kotrčiná Lúčka, Slovensko

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Ondrej Križan
Hviezdoslavova 12, 91904 Smolenice, Slovakia

Company ID: 52202984

N/A

Comments