;

Albert Schweitzer a úcta k životu / Košice

Tickets for Albert Schweitzer a úcta k životu / Košice.

Pozývame Vás na rozprávanie o Albertovi Schweitzerovi – osobnosti svetového významu, nositeľovi Nobelovej ceny za mier, lekárovi, filozofovi, teológovi, umelcovi, vedcovi, ktorého život a dielo môžu byť inšpiráciou pre každého z nás.

Pozrieme sa spoločne na témy:

  • Život, dielo a nadčasový odkaz Alberta Schweitzera.
  • Úcta k životu, tolerancia, jednota, ľudskosť a kultúra ako piliere celoživotného úsilia.
  • Etika ako jeden z kľúčových faktorov života.

V rámci histórie ľudstva sa stretávame s mnohými osobnosťami, ktoré sa prostredníctvom svojej filozofie, života a diela stali obrovskou inšpiráciou pre mnohých do dnešných čias.

Jednou z takýchto osobností je určite aj lekár, filozof, teológ, vedec, umelec, nositeľ Nobelovej ceny za mier, Albert Schweitzer.

Zoznámime sa s jeho životom, dielom, myšlienkami a pohľadmi na život. Stretneme sa s človekom, ktorý v súlade so svojou hlbokou etikou a láskou k ľuďom a k prírode založil a vybudoval – za mimoriadne ťažkých podmienok – nemocnicu v rovníkovej Afrike, venoval sa literárnej činnosti, hral krásne na organe, vyučoval, liečil, celý svoj život zasvätil druhým a tým ukázal možnosť riešenia jednej z najväčších „výziev“ v živote každého človeka – ako čo najlepšie žiť svoj život.

Zoznámime sa s osobnosťou, ktorá nám svojim životom ukázala, že ak chce človek prežiť zmysluplný, plnohodnotný a šťastný život, musí byť človekom hľadajúcim, mysliacim aj konajúcim, a to najmä v prospech ľudí vo svojom okolí, či už bližšom alebo – ako v jeho prípade – aj vzdialenejšom.

„Pravá etika začína tam, kde končia slová.“ Albert Schweitzer

Dĺžka trvania: 2 hodiny s prestávkou.

Vstupné na podujatie: 5 €, študenti a seniori 3 €. Počet účastníkov je obmedzený na 25 osôb.

Prihlásiť sa na kurz je možné do pondelka 04.12.2023 vrátane prostredníctvom platformy Inviton  alebo mailom na kosice@akropolis.sk.

V prípade akýchkoľvek technických alebo osobných problémov s prihlásením cez Inviton alebo platbou nás prosím kontaktujte mailom alebo telefonicky.

Kontakt: Nová Akropolis, Mlynská 2, Košice, mobil 0911 021 980, kosice@akropolis.sk

Albert Schweitzer a úcta k životu / Košice

Location
Buy tickets
Mlynská 2, Košice I

040 01 Košice-Staré Mesto, Slovakia

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Nová Akropolis, o. z.
Osadná 15, 83103 Bratislava, Slovakia

Company ID: 36067008
Tax ID: 2021543524

Comments