;

Kľúč k harmonickým vzťahom / Košice

Tickets for Kľúč k harmonickým vzťahom / Košice.

Prednáška je zrušená zo zdravotných dôvodov. Ďakujeme za pochopenie a budeme sa na Vás tešiť na niektorom inom našom podujatí.


Pozývame Vás na inšpiratívny večer "Kľúč k harmonickým vzťahom - prednáška inšpirovaná prácou E. Lukasovej", kedy pojednáme o tom, aké nástroje a potenciály sú v každom z nás na to, aby sme prispeli k zlepšeniu našich vzťahov.

Zameriame sa na témy:

  • krátke predstavenie psychologičky a psychoterapeutky logoterapie, Elisabeth Lukasovej
  • o priateľstve ako základe akéhokoľvek vzťahu
  • úcta, pochopenie, empatia a úprimnosť smerom k druhým i k sebe samému
  • ako prispieť k lepšej komunikácii

Dr. Elisabeth Lukasová je žiačkou Viktora Frankla, zakladateľa psychologického smeru s názvom logoterapia. V stopách pána Frankla pani Lukasová vlieva svojou prácou a tvorbou do života ľudí ozajstnú nádej a uvedomenie, že život a s ním spojené úspechy a pády majú hlbší zmysel a že stojí za to ho odhaľovať.  

V tento večer sa, inšpirovaní ideami pani Lukasovej, zameriame hlavne na medziľudské vzťahy, ich význam v našom živote a tiež na to, čo všetko môžeme v nás samých podporiť a prebudiť, aby naše vzťahy boli krajšie, zmysluplnejšie a hlbšie. 

Nazrieme do nášho emocionálneho sveta, aby sme lepšie pochopili, čo komplikuje a čo podporuje našu komunikáciu s ostatnými. Zameriame sa na kvality ako úcta, pochopenie, empatia a mnohé ďalšie, aby sme sa inšpirovali, ako mosty k ostatným stavať a nie búrať.

„Len čo darujeme druhému čas a preukážeme mu rešpekt, rozkvitne.“ Elisabeth Lukasová

Večerom Vás bude sprevádzať vedúca pobočky Košice, p. Mária Mihálová, dlhoročná lektorka Novej Akropolis, ktorá absolvovala program štúdia východnej a západnej filozofie, psychológie, etiky a symbolizmu. Špecializuje sa na starovekú a renesančnú filozofiu, filozofické a psychologické témy naprieč celými dejinami v rámci porovnávacieho štúdia. Vedie kurzy a prednášky okrem iného v oblastiach filozofie, etiky, psychológie, rétoriky, umenia a starovekých kultúr.

Dĺžka trvania: 2 hodiny s prestávkou. Počet účastníkov je obmedzený na 20 osôb.

Vstupné: základné 5 €, študenti a seniori 3 €.

Prihlásiť sa je možné do 22.02.2024 do 14:00 prostredníctvom platformy Inviton alebo mailom na kosice@akropolis.sk.

V prípade akýchkoľvek technických alebo osobných problémov s prihlásením cez Inviton alebo platbou nás prosím kontaktujte mailom alebo telefonicky.

Miesto konania a kontakt: Nová Akropolis, Mlynská 2, Košice, mobil 0911 021 980, kosice@akropolis.sk

Kľúč k harmonickým vzťahom / Košice

Location
Buy tickets
Mlynská 2, Košice I

040 01 Košice-Staré Mesto, Slovakia

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Nová Akropolis, o. z.
Osadná 15, 83103 Bratislava, Slovakia

Company ID: 36067008
Tax ID: 2021543524

Comments