;

FiloCafé: Múdrosť a jej prenášanie / Košice

Tickets for FiloCafé: Múdrosť a jej prenášanie / Košice.

  Pozývame Vás na FiloCafé – rozprávanie formou filozofických dialógov pri káve alebo čaji o tom, ako vnímame, čo sú informácie, poznatky, poznanie, aj nadčasová múdrosť a jej prenášanie.

  Aké témy nás v tento večer čakajú:

  • Súvis informácií, vedomostí, poznatkov, poznania a múdrosti.
  • Prečo a ako sa venovať nadčasovej životnej múdrosti.
  • Prečo a ako prenášať túto múdrosť.
  • Ako prekonávať prekážky pri prenášaní múdrosti.

  Dnes sa často stretávame s pojmami ako sú informácie, vedomosti, poznatky, poznanie, ale tiež aj múdrosť, nadčasová, životná a prenášanie múdrosti.

  Formou „sokratovského dialógu“ sa pokúsime navzájom sa inšpirovať v tom, ako zlepšiť svoje vnímanie týchto pojmov, a to vo vzťahu k nášmu každodennému praktickému životu a jeho každodenným situáciám, a to tak individuálnom aj kolektívnom.

  Pokúsime sa spoločne zamyslieť aj nad prenášaním múdrosti, a to na rôznych úrovniach spolužitia – od globálnej úrovne celého ľudstva až po napr. rodinu alebo dvojicu. Pozrieme sa, aké prekážky sa pritom môžu vyskytnúť a ako ich čo najlepšie prekonávať.

  „Poznať seba samého je začiatok všetkej múdrosti.“ Sokrates

  Prednášať bude p. Rastislav Harčarufka, lektor Novej Akropolis, ktorý absolvoval program štúdia východnej a západnej filozofie, psychológie, etiky a symbolizmu. Vedie kurzy a prednášky, v ktorých zúročuje dlhoročnú pedagogickú a odbornú prax a skúsenosti pri integrácii poznatkov z rôznych oblastí (veda, technika, etika, história, filozofia a psychológia).

  Dĺžka trvania: 2 hodiny s 1 prestávkou. Počet účastníkov je obmedzený na 15 osôb.

  Vstupné: základné 6 €, študenti a seniori 4 €. Vstupenka je platná po zrealizovaní úhrady.

  Prihlásiť sa je možné do stredy 18.9.2024 do 18:00 prostredníctvom platformy Inviton (platba kartou/internet banking/platba prevodom možná do 3 pracovných dní do začiatku podujatia) alebo e-mailom na kosice@akropolis.sk.

  Miesto konania: Košice - centrum, presnú adresu upresníme v dostatočnom predstihu pred podujatím.

  FiloCafé: Múdrosť a jej prenášanie / Košice

  Date
  19. September 2024 18:00
  Location
  Registration
  Košice, Košice

  Slovakia

  Event promoter

  For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

  Nová Akropolis, o. z.
  Osadná 15, 83103 Bratislava, Slovakia

  Company ID: 36067008
  Tax ID: 2021543524

  Comments